Погледнете го трејлерот за 2-та сезона на хит серијата „Mandalorian“: Бебето Јода во преден план

Дизни Плус го претстави трејлерот за втората сезона на серијата „Mandalorian“.
Екипата на серијата предводена од Џон Фавро успеа да ги сними сите сцени од втората  сезона пред почетокот на пандемијата, а тимот одмонтажери работеле од дома, со цел навреме да се испорача втората сезона од оваа многу популарна серија.

Премиерата е закажана за 30 октомври.

Leave a Reply