Рајан Рејнолдс на урнебесен начин опиша какво е чувството кога се тестирате против коронавирус

Актерот Рајан Рејнолдс направи Ковид-19 тест, а на своите следбеници на социјалните мрежи на многу смешен начин им го опиша чувството.

Тој му се врати на снимањето, односно продолжи да го снима филмот „Red Notice“, поради што мораше да биде тестиран на Ковид-19.

Неговата сопруга Блејк Лајвли ги фотографираше неговите реакции и изразот на лицето додека медицинската сестра му зема брис од носот. Рајан ги објави фотографиите на својот профил на Инстаграм и на смешен начин опиша какво било чувството.

– Тестот за Ковид е брз и лесен. Лекарот ви става брис во носот, доволно длабоко за да ги скокотне спомените од детството, и тогаш е готово. Без оглед што ќе му кажете, тој прво нема да ви купи вечера – напиша под фотографијата.

Да потсетиме, актерот неодамна откри дека тој, неговата сопруга Блејк и нивните две ќерки биле позитивни на коронавирусот.

Рејнолдс и неговата сопруга го воодушевија светот за време на пандемијата, бидејќи дури двапати донираа пари на американскиte болници и банкиte за храна, со цел што полесно да се изборат против коронавирусот.

Leave a Reply