Аудио изјави од Стевче Алушовски, тренерот на Вардар 1961 и од играчот Марко Вујин пред првиот меч од ЛШ против Мешков Брест

Во прилог аудио изјавите од Стевче Алушовски, тренерот на Вардар 1961 и од играчот Марко Вујин, пред гостувањето на Вардар 1961 во Брест, Белорусија од првото коло на ЕХФ лигата на шампионите. Екипата патува утре изутрина со чартер лет и се враќа веднаш по завршување на средбата.

Leave a Reply