Пијалок што ги чисти белите дробови за само 3 дена

Истражувачите докажаа дека луѓето кои константно пушат повеќе од пет години имаат поголеми шанси од белодробни заболувања, како што се бронхитис и кашлица.
За да ги избегнете тоа и да ги исчистите белите дробови од токсини, направете го овој рецепт за кој велат дека дава одлични резултати.


Потребни состојки:

  • литар вода
  • 2 лимони
  • чаша нане
  • 2 лажици ѓумбир
  • 1 диња

 

Начин на подготовка:

Исечете го лимонот на парчиња и ставете го во водата. Потоа ги додавате ѓумбирот и  ливчињата нане. Исчистете ја дињата од семките, исечете ја на мали парчиња и додајте ги во водата. Чувајте го овој пијалок во фрижидер околу пет часа.
Пиете по две чаши, три дена. Потоа направете пауза и повторете ја постапката за еден месец.

Leave a Reply