Jутјубер собра ТРИ МИЛИОНИ прегледи за два часа, а што прави во видеото …

Индонезиски јутјубер објави необично видео на својот Јутјуб канал и за само два часа успеа да собере над три милиони прегледи.

Иако сме навикнати јутјуберите да имаат некаква интеракција со своите следбеници, Индонезиецот кој се претставува како Собат Мискин, објави видео во кое два часа гледа во празно. Видеото стана вирално, а тој самиот е изненаден од неговата популарност.

– Не очекував толкава популарност. Видеото го направив на шега и беше наменето за моите следбеници кои постојано ме прашуваат кога ќе почнам да објавувам видеа со едукативна содржина. Не мислев дека ќе го погледнат толку многу луѓе – изјави за медиумите  Мискин.

Leave a Reply