Црвена звезда има нов напаѓач – од „La casa de papel“

Диего Фалчинели, последното засилување на Црвена звезда, беше промовиран на интересен начин во новиот клуб.

Црвено-белите објавија видео во кое главниот актер е во улогата на Фалчинели, италијански фудбалер кој ќе биде на позајмица од Болоња.

Тој ја напушта италијанската амбасада во Белград, пред којс го чркс девојка која со фичо го носи на стадионот „Рајко Митиќ“. Фалчинели е во комбинизон и ноди маска од популарната серија „La casa de papel“, а во позадина нормално се слуша песната

Leave a Reply