Претседателот на Наполи позитивен на коронавирус

Аурелио Де Лаурентис, сопственик и претседател на Наполи, е позитивен на коронавирус.

Наполи објави дека 71-годишниот прв човек на клубот е заразен со вирусот Ковид-19, само еден ден откако присуствуваше на собранието на клубовите од Серија А.

На средбата присуствувале сопствениците на сите клубови од италијанскиот шампионат. Де Лаурентисе во изолација, а сите што присуствувале на седницата на собранието ќе бидат тестирани.

Серија А започнува на 19 септември.

С.С.

Leave a Reply