Ни пристигнува ретрограден Марс кој ќе биде активен до 14 ноември: Подгответе се за големи пресврти во животот!

 

Според астролозите, пред нас е еден многу интересен период …

Од 9 септември, Марс во знакот на Овен започнува ретроградно движење кое ќе трае до 14 ноември. Последен пат Марс бил ретрограден во знакот на Овен во 1988 година, а во текот на летото 2018 година, бил ретрограден во знакот на Водолија. Обидете се да се сетите што се случуваше во вашиот живот тогаш. Некои теми кои тогаш биле актуелни, можат да бидат повторно активни и во наредниот период.

Марс во Овен симболизира воин кој се бори за себе, за независност и слобода. Тој е многу решителен, непоколеблив и полн со иницијатива. Со него, започнуваме нови работи, работиме напорно и донесуваме важни одлуки. Тој е нашата креативна енергија.
Сепак, за време на неговата ретроградна фаза, работите се забавуваат, па во следниот период ќе имаме чувство дека нешто постојано не кочи.

Ова е период во кој треба да научиме да живееме помирно и да научиме да не се вознемируваме околу работи врз кои не можеме да влијаеме.

Преиспитајте ги своите намери, повторно размислете за тоа каде сакате во иднина да ја насочите својата енергија. Во следниот период, водете грижа за вашето здравје. Врските меѓу партнерите исто така ќе бидат засегнати, затоа внимателно бирајте ги зборовите. Ретроградниот Марс ни враќа некои луѓе и ситуации со кои имаме нерешени односи.

Особено бурни датуми ќе бидат 9,9., 28,9. – 1.10., 7.10. – 12.10. и 14.11.

Теми што ќе бидат важни за секој знак и аспекти што ќе бидат на удар:

Овен – здравје, изглед

Бик – нерешени прашања од минатото, одмор, стравови и недоверба

Близнаци – пријателство, кариера

Рак – кариера, односи со авторитети, љубов

Лав – патувања, образование, правни прашања

Девица – сексуален живот, имот или пари на други луѓе, долгови

Вага – партнерски односи, брак

Шкорпија – здравје, услови за работа, односи со колегите

Стрелец – љубовен живот, однос со деца, пријателство

Јарец – семејство, домување, здравје

Водолија – комуникација, браќа и сестри, учење, односи во околината

Риба – пари, заработка, работа

С.С.

Leave a Reply