Македонска Музичка Сцена „Безобразно ” – летна и жешка авантура на Роберт Вукелиќ и Дејан Станковиќ (Видео)

Со потенцијал за вистинско летно музичко освежување на нашата мкд сцена , песната “Безобразно” конечно доби своја промоција.

Приказната има интересен сплет и убави моменти, а тоа што е безобразно ќе го дознаете кога ќе го погледнете видеото.

Спотот е сниман уште пред да започне пандемијата , но се се одложуваше и конечно е пуштено бидејки летото поминува . 

Се снимаше во Охрид во преубав и атрактивен хотел велат Роберт и Дејан.

Текстот е на Дејан и Роберт , музиката и аранжманот се на Гоце Симоноски. 

За стајлингот на видеото се погрижи добро познатата Викторија Бурсаќ ,која веќе долг период се грижи за многу познати личности на естрадата и шоу биз како кај нас така и во соседството. 

Во видеото женската улога и припадна на младата и убава манекенка Елена Ѓорговска .

Наскоро може да очекувате нешто ново, се надеваме дека ќе им се допадне нашата песна на луѓето низ насмевка ни порачаа Wolf i Deks .

Leave a Reply