Со возило за сечење дрва се забил во зид. Текшо повреден сопатникот.

На 04.09.2020 околу 20 часот било пријавено дека на ул.„Тризла“ во Прилеп С.С. (39) од Прилеп, управувајќи машина за сечење дрва „аран“ удрил во ѕид. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот Б.М., кој бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош, а со повреди се здобил С.С. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на Полициска станица Прилеп.

Извадок на дел од дневни настани 05.09.2020 МВР

Leave a Reply