Од утре се укунува полицискиот час во Македонија

По препорака на комисијата за заразни болести, од утре нема повеќе да има полициски час. Вака одлучи Владата на денешната владина седница, од неофицијални извори дознава порталот центар.мк. Според порталот одлучено е да започнат со работа кафулињата и рестораните, но мерките ќе треба строго да се почитуваат. Повеќе ќе биде соопштено на прес конференцијата на премиерот Оливер Спасовски и министерот за здравство Венко Филипче, закажана за во 19 часот. На истата прес конференција ќе учествуваат и д-р Жарко Караџовски од институтот за јавно здравје, кој ќе ја образложи одлуката.

Leave a Reply