По 2 ипол години затвор за штипјаните што малтретираа девојка

На почетокот на месецов се појави снимка на социалните мрежи како двајца млади тепаат девојка која го згрози целиот регион. Момчињата беа веднаш идентификвани и лишени од слобода од надлежните органи.

Фокус пренесува: Основниот суд во Штип, денеска им ја изрече пресудата, откако двајцата признаа вина и се извинија за чинот кој го направија.

Двајцата добија по 2 ипол години затвор за стореното дело.

Веста на фокус прочитајте ја тука

 

Leave a Reply