Расте бројот на заболени во Македонија. До 12 часот бројката е 35 заболени

18 Март 2020 Бројката на заболени лица со Корона вирус во Македонија достигна 35 информираа од министерството за здравство. 4 нови случаи се регистррирани утрово сите од Скопје. Состојбата на сите пациенти е стабилна се вели во соопштението.

Повеќе информации ќе има на прес конференцијата на министерот во 15 часот.

Уште еден апел до сите да се воздржат од непотребно излегување и почитување на мерките за заштита и превенција

Leave a Reply