Почина познатиот Македонски актер

Почина македонскиот актер Гоце Влахов, еден од големите актери во Македонија. Беше роден на 12-ти мај 1949 година познат е по улогите во легендарните  Македонски народни приказни, Во светот на бајките, Опстанок, Тврдокорни, Погрешно време, Сенки, Мајки, Бунило, Трст виа Скопје, Климент Охридски, Оловна бригада, Јуначко Колено…

На социјалните мрежи се огласија неговата сопруга и ќерката и ја открија причината за смртта.

„Почитувани пријатели и фанови на актерот Гоце Влахов,
Со длабока болка и тага соопштуваме дека Гоце почина денес после храбра шест годишна борба со рак.
За оние кои сакаат да му оддадат почит, погребот ќе се одржи на 30.07 (вторник) во 11 часот во капелата во Бутел“.

Нека почива во мир!

Leave a Reply