Во РК Вардар влегува Хари Костов?

Ракометниот првак РК Вардар ќе има ново раководство како што неофицијално дознава Скопје Инфо од извори во клубот. Овие промени доаѓаат по најавата на актуелниот сопственик на клубот Господинот Сергеј Самсоненко дека се повлекува од клубот и дека ракометарите треба да си бараат нови клубови за наредната сезона.

Од истите извори од клубот се дознава дека се преговара и со други поголеми спонзори.

Повеќе на :
http://skopjeinfo.mk/hari-kostov-go-prezema-rk-vardar

Leave a Reply