ДОДЕЛЕНИ НАГРАДИТЕ „13 НОЕМВРИ“ НА ГРАД СКОПЈЕ ЗА 2020 ГОДИНА

74 Вчеравечер, во Филхармонијата на РСМ, по повод одбележување на 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Скопје, градоначалникот на

Read more

ШИЛЕГОВ: НИЕ НЕ СЕ СРАМИМЕ ОД СОПСТВЕНАТА ИСТОРИЈА, ГОРДИ СМЕ НА НЕА!

44 Делегации од земјава и од странство денеска /13.11.2020 година/ положија цвеќиња пред Споменикот на ослободителите, на платото пред Владата

Read more

ИЗБРАНИ ДОБИТНИЦИТЕ НА НАГРАДАТА „13 НОЕМВРИ“ НА ГРАД СКОПЈЕ ЗА 2020 ГОДИНА

45 Одборот за доделување на Наградата „13 Ноември“ на Град Скопје, вчера (28.10.2020 година) по спроведеното тајно гласање, и официјално

Read more

13 Ноември. Знамето се вееше гордо и праќаше порака: СКОПЈЕ Е ОСЛОБОДЕНО!

291 (Фактор, 13.11.2013) „Ладно есенско утро, 13 Ноември, 1944-тата година. Партизаните се подготвуваат за борба. Срцата бијат како едно, мислата

Read more