Pfizer / BioNTech ја добија највисоката награда во Германија

39 Федералниот претседател на Германија, Франк-Валтер Штајнмаер го додели Крстот за услугите на лидерите на биотехнолошката компанија BioNTech, кои станаа

Read more

Украдени кучињата на Лејди Гага. Награда 500.000 долари за враќање на кучињата. 

52 Полицијата во Лос Анџелес започна истрага откако беше повреден шетачот на кучиња на популарната пејачка Леди Гага. Снимките од

Read more

Наградата „Стале Попов“ за „Боксерот од Ново маало“ на Владимир Плавевски

142 Романот „Боксерот од Ново маало“ од авторот Владимир Плавевски, во издание на „Арс Либрис“, дел од „Арс Ламина –

Read more