Кими Раиконен останува во Формула 1


Кими Раиконен ќе вози во Формула 1 и следната сезона.

Како што потврди тимот на Алфа Ромео, тие нема да менуваат возачи за 2021 година, па Кими Раиконен и Антонио Џовинаци остануваат.

Раиконен останува во тимот со кој дебитираше во 2001 година, кога тимот се натпреваруваше под името Заубер.

Тимот на Алфа Ромео ги објави овие информации неколку дена пред трката во Италија, на патеката Имола.

 


 

Leave a Reply