Мадона изненади со изгледот: „Хирургот не ја заврши добро работата“


Поп-пејачката Мадона (62) вешто се обидува да ги сокрие своите години, а третманите со ботокс се неопходни за неа. Но, нејзините пријатели ја критикуваат поради тоа, велејќи дека таа претерува и дека повеќе не личи на себе.


Со објавување на својата најнова фотографија на Инстаграм, Мадона доби многу коментари. Таа сакаше да ја подигне свеста за гласањето пред изборите во САД, но го сврте вниманието со сосема нешто друго.

 

Некои го коментираа нејзиниот изглед и се прашуваа дали станува збор за филтри за обработка на фотографии или е целосно уништена од естетски корекции.


– Ова не е мојата кралица. Изгледате како вонземјанин од холивудските филмови, пластичниот хирург не ја завршил добро својата работа. Дали е ова реално? – напишаа нејзините следбеници и обожаватели во коментарите.

 

Но, имаше и такви кои и велеа дека таа им е секогаш убава. Кралицата на попот не игнорираше ниту еден коментар.


Покрај тоа што има корекции на лицето, Мадона оваа година, се пофали и со ставање импланти во задникот. Но, не беа сите воодушевени како неа.


– Ти ставиле премногу, твојот задник ме плаши. Не сум видел полоши импланти од овие – беа само некои од коментарите.


 

Leave a Reply