ВРЕМЕТО ДЕНЕС – Сончево со мала до умерена облачност

Времето во нашата земја денес ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

 

Утринската температура ќе се движи од 8 до 16, а дневната од 27 до 34 степени.

 

Во Скопје, сончево со мала облачност и со слаб ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе достигне до 21 степен.

 

Во четврток попладне и во петок времето ќе биде променливо облачно со локален пороен дожд и грмежи, особено во јужните делови од земјата. Во петок ќе дува засилен ветер. Од сабота и во наредните денови ќе преовладува стабилно време, а температурите ќе бидат во опаѓање.

Leave a Reply