Симеоне позитивен на корона!

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне е позитивен на Ковид-19, соопштуваат
од Атлетико Мадрид.
Симеоне во моментов е дома, во изолација и нема никакви симптоми. Целиот тим на
Атлетико е тестиран, а клубот тврди дека само Симеоне е позитивен.
Атлетико Мадрид овој викенд нема да игра во рамките на 1 коло од шпанската лига
затоа што Примера му одобри продолжена пауза поради неговото учеството во финалето на Лигата на шампионите. Атлетико првиот натпревар ќе го одигра со
Гранада на 27 септември.

Leave a Reply