Танчерки почнаа со услуги за испорака на храна од врата до врата откако стрип-клубот мораше да се затвори поради пандемијата.

Егзотичните танчарки во кои беа отпуштени од работа по пандемијата на коронавирус, сега доставуваат храна од врата на врата под името „Boober Eats.“.

Како и другите барови и ресторани низ Соединетите држави, Lucky Devil Lounge во Портланд немаше друг избор освен да ги затвори своите врати за јавноста во обид да помогне да се запре постојаното ширење на COVID-19.

Сепак, според законите што ги спроведуваат државните органи, претпријатија за храна сè уште можат да работат само со нарачки за носење или испорака.

И, она што започна како шега за претворање на бизнис на уличен клуб во услуга за испорака на храна, сега стана вистинска работа за танчерките во овој клуб.

 

Објаснувајќи го концептот, Шон Болден, сопственик на стриптиз клубот Lucky Devil Lounge, рече:


„Првично тоа го сторив како шега, и добив 150 споделувања на Фејсбук – како ништо што досега не сме имале. И си реков, добро!  Зошто не се обидуваме да го сториме тоа? ‘“

“We’re bringing the party to you because you can’t bring the party to us.”.

Од 07:00 до 1 часот наутро, клиентите можат да нарачаат секаков оброк што го сакаат од Lucky Devil Lounge, со омилени јадења, вклучително и стек, пилешки прсти и мини корндог.

Просечната цена на испорака е 30 американски долари, но ова варира во зависност од тоа колку далеку живее нарачателот од клубот.

ПОВЕЌЕ ТУКА

Leave a Reply