2 лица лишени од слобода за време на полициски час. Кај нив пронајдени предмети под сомнение дека се украдени.

Извадок на дел од дневни настани на МВР 12.04.2020

 На 11.04.2020 во 16.20 часот, полициски службеници од СВР Скопје на бул.„Филип Втори Македонски“, за време на забраната за движење, го лишиле од слобода П.Н.(41) од с.Кучевиште, скопско, затоа што при извршен преглед кај него биле пронајдени предмети за кои постои основано сомнение дека потекнуваат од кривично дело „тешка кражба“. По документирање на случајот, против него ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

 

На 11.04.2020 во 09.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Чаир, за време на на забраната за движење, ја лишиле од слобода Е.Е.(21) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај неа биле пронајдени предмети за кои постои основано сомнение дека потекнуваат од кривично дело „тешка кражба“. По документирање на случајот, против неа ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

БИЛТЕН МВР

Leave a Reply